Newsletter

Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Ziemnym 5-6.01.2017 – relacja

Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Ziemnym 5-6.01.2017 – relacja

Maurycy Polaski aktor Kabaretu pod Wyrwigroszem został Halowym Mistrzem Polski Artystów w tenisie ziemnym.

Artyści z rakietami

Maurycy Polaski aktor Kabaretu pod Wyrwigroszem został Halowym Mistrzem Polski Artystów w tenisie ziemnym. Drugie miejsce zdobył Łukasz Pietsch z Kabaretu Hrabi a trzecie wywalczył Tomasz Jachimek.
Przez dwa dni (5-6 stycznia) w podwrocławskiej Ślęzie odbywały się I Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w tenisie ziemnym. Do klubu Machpoint przyjechali aktorzy, kabareciarze i piosenkarze, aby rywalizować o tytuł Mistrza Polski. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ryszarda Pacholika, wójta gminy Kobierzyce i miała wymiar charytatywny.

Faworyci pokonani

Dwudniową rywalizację na kortach Matchpoint w Ślęzie wygrał Maurycy Polaski z Kabaretu pod Wyrwigroszem, który w finale pokonał Łukasza Pietscha z Kabaretu Hrabi w dwóch setach 7:5; 6:3.
– Sam jestem zaskoczony, że wygrałem z młodszymi i silnymi rywalami – mówił po turnieju Maurycy Polaski. – Nie byłem faworytem imprezy ale wytrzymałem trudy turnieju kondycyjnie i taktycznie. Taki jest ten sport. Nie zawsze wygrywa wyższa metryka. To był dla mnie piękny sportowy weekend, bo chwilę po moim zwycięstwie obejrzałem dwóch Polaków stojących na podium Turnieju Czterech Skoczni.
Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Jachimek, który w meczu o najniższy stopień podium pokonał wrocławskiego aktora Wojciecha Dąbrowskiego 6:1. Artystom, którzy nie zdołali zakwalifikować się do rozgrywek finałowych zorganizowano turniej pocieszenia. Jego zwycięzcą został grający od kilku miesięcy w tenisa Przemysław Żejmo z Kabaretu Jurki.

Powtórka za rok

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ryszarda Pacholika, wójta gminy Kobierzyce, który ufundował nagrody dla zawodników i osobiście obserwował zmagania artystów. Zadeklarował również, że impreza na stałe wejdzie do kalendarze sportowych wydarzeń gminy.
– Gratuluję wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach – podkreślał podczas ceremonii wręczenia nagród Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce. – Wspaniała idea charytatywnego turnieju i sportowa rywalizacja to najlepsza promocja aktywnego trybu życia i sportu. Przy okazji promocja naszej gminy, która oprócz wielkich inwestycji stawia również na sport. Już teraz zapraszam wszystkich za rok na kolejne mistrzostwa.

Prezenty od mistrza

Na trybunach można było spotkać także zawodowych sportowców, którzy przyglądali się rywalizacji. Jednym z nich był wrocławski tenisista Hubert Hurkacz, aktualny Mistrz Polski seniorów, który zaskoczył wszystkich wręczając zwycięzcom swoje rakiety.
– Fajnie się ogląda rywalizację znanych osób, które na prawdę wkładają wiele serca w to co robią na korcie – mówi Hubert Hurkacz. – Moim faworytem był Tomasz Jachimek, który mocno uderzał i biegał do każdej piłki. Widziałem, że nie był pocieszony przegraną w półfinale. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Radek Bielecki na co dzień artysta wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka i zapalony tenisista-amator.
– Sportowo zachowałem się jak na gospodarza przystało i pozwoliłem kolegom ze mną wygrać – żartuje Radek Bielecki. – Cieszę się, że przy pomocy gminy i pracowników Matchpointu udało się zrealizować mój pomysł. Mam nadzieję, że wszystkim się podobało.Sami zawodnicy chwalili organizację turnieju i atmosferę panującą w trakcie zawodów.
– To były dla mnie najpiękniejsze dwa dni w 2017 roku – mówił po turnieju Tomasz Jachimek. -Wiem, że jeszcze sporo dni do końca ale ten turniej ciężko będzie przebić. Świetny obiekt, świetna organizacja i atmosfera. Jedyne zastrzeżenie mogę mieć do swojej gry w półfinale ale już ze sobą na ten temat rozmawiałem.

Grali i pomagali

Oprócz rywalizacji sportowej impreza miała również charakter charytatywny. W trakcie rozgrywek artyści wsparli Fundację Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci.
– Aby wyjść na kort trzeba było wrzucić coś do puszki – informuje Ada Kamińska z Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci. – Nasi wolontariusze podczas dwóch dni turniejowych zebrali 2.810 złotych i 10 Euro. Pieniądze te wykorzystamy na leki dla naszych podopiecznych na terenie całego Dolnego Śląska. Artyści oprócz pieniędzy przekazali także na rzecz fundacji pamiątki ze swoimi autografami, które zostaną zlicytowane 28 stycznia podczas 7. Noworocznego Koncertu Charytatywnego w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Patroni medialni: Gazeta Wrocławska, Radio Wrocław, Radio Ram, Telewizja
Echo 24 i biuletyn samorządowy Kobierzyce – Moja Gmina-Moja Wieś, Polsat
Sport.

Główny Partner: Gmina Kobierzyce

Sponsorzy i partnerzy:  New Balance, Ryba Taxi, Pub Kontynuacja, Browar Stu Mostów, Hotel Orient Palance

 

                    

 

Partnerzy medialni: Radio Wrocław, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto

                    
Zwycięzcy Turnieju:
I miejsce – Maurycy Polaski (nagroda: bon o wysokości 1000 złotych na zakupy w New Balance)
II miejsce – Łukasz Pietsch (nagroda: bon o wysokości 600 złotych na zakupy w New Balance)
III miejsce – Tomasz Jachimek (nagroda: bon o wysokości 400 złotych na zakupy w New Balance)
IV miejsce – Wojciech Dąbrowski
V miejsce – Wojciech Skibiński
VI miejsce – Dariusz Kamys
Turniej pocieszenia wygrał Przemysław Żejmo
Nagroda dla najstarszego zawodnika turnieju: Krzysztof Hanke
Nagroda dla najbardziej walecznego zawodnika turnieju: Przemysław Żejmo

Uczestnicy Turnieju (poza zwycięzcami):

  • Robert Janowski
  • Michał Milowicz
  • Wojciech Kamiński
  • Wojciech Dąbrowski
  • Radosław Bielecki
  • Wojciech Skibiński
  • Leszek Malinowski
  • Tomasz Alber
  • Waldemar Sierański

Galeria: