Newsletter

II Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Ziemnym – informacje medialne

II Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Ziemnym – informacje medialne

05-07.01.2018

Już w pierwszy weekend Nowego Roku ogarnie nas tenisowe szaleństwo, na najwyższym, artystycznym poziomie !

Artyści do rakiet

Od 5 do 7 stycznia na kortach klubu Match Point w podwrocławskiej Ślęzie odbędą się II Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w tenisie ziemnym. Swój udział zapowiedzieli już między innymi: Karol Strasburger, Przemysław Sadowski, Michał Milowicz czy Tomasz Jachimek.

Trzydniowe zmagania tenisowe w klubie tenisowym Match Point podwrocławskiej Ślęzie to już druga edycja Halowych Mistrzostw Polski Artystów. W ubiegłym roku zwyciężył Maurycy Polaski z Kabaretu Pod Wyrwigroszem i aktor krakowskich teatrów. Oprócz zmagań sportowych impreza ma wymiar charytatywny. Artyści zagrają na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Patronat honorowy nad imprezą objął Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Połączone siły organizacyjne

Rywalizację na korcie zaplanowano na trzy dni (5-7.01). W piątek rozpoczyna się turniej singlowy, w sobotę ćwierćfinały i półfinały singla oraz turniej deblowy BGŻ BNP Paribas ARTIST & BIZNES CUP, niedziela to czas na ostateczne rozstrzygnięcia czyli finały. Swój udział w turnieju zapowiedzieli min. Karol Strasburger, Przemysław Sadowski, Michał Milowicz, Tomasz Jachimek, Krzysztof Hanke i cała plejada artystów z kabaretów: Hrabi, Jurki, Koń Polski, Rak czy Neo-Nówka.

– Jest nam niezmiernie miło po raz drugi gościć takie osobowości na naszych kortach – podkreśla Katarzyna Jędruszek, manager centrum tenisowego Match Point w podwrocławskiej Ślęzie. – Zapraszamy całe rodziny do kibicowania i podziwiania artystów znanych ze szklanego ekranu czy desek teatrów. Jestem przekonana, że będzie to pod względem sportowym i artystycznym fantastyczny pierwszy noworoczny weekend w naszym obiekcie.

Pomysłodawcą i współorganizatorem turnieju jest Radosław Bielecki z wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka.

– To będzie święto tenisa w wydaniu amatorsko-gwiazdorskim – mówi Radosław Bielecki, pomysłodawca turnieju i członek wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. – Łączy nas fascynacją tą dyscyplina sportu i nie ukrywam, że jest  to nasz sposób na utrzymywanie formy fizycznej a szczytny cel naszych sportowych zmagań dopełnia całości wydarzenia.

W tym roku do grona organizatorów dołączył również Wrocławski Teatr Komedia, który odpowiada z turniej deblowy.

– W ubiegłym roku zorganizowaliśmy turniej deblowy „Gwiazdy Nocą” na kortach przy stadionie olimpijskim – mówi Wojtek Dąbrowski, aktor i dyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia. – Był to pomysł na specyficzny turniej w którym na korcie rywalizowali artyści razem z wrocławskimi biznesmenami. Pomysł wypalił, jednak po rozmowie z Radkiem Bieleckim stwierdziłem, że warto połączyć siły organizacyjne i zrobić coś wspólnie. Stąd nasza obecność i zaangażowanie przy tegorocznej edycji imprezy.

Turniej Piłkarski

Artyści oprócz turniejów tenisowych, rozegrają również mini turniej piłkarski, który zaplanowano na piątek w hali widowiskowo-sportowej KOSiR w Kobierzycach. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest szkółka piłkarska „Manufaktura Piłkarska” z Bielan Wrocławskich i  Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji”. W turnieju zagrają cztery drużyny: Japan Serwis, Wolontariusze Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Artyści i drużyna złożona z mieszkańców Gminy Kobierzyce.

– Z prawdziwą przyjemnością chciałbym ogłosić, że oficjalnym, sportowym

partnerem wydarzenia zostaje polski oddział marki New Balance, która od razu podjęła wyzwanie wspierania naszej akcji charytatywnej i dzięki której nasi sportowcy zostaną wyposażeni w profesjonalny sprzęt i będą godnie reprezentować swoje drużyny – podkreśla Marcin Białobrzeski, prezes Manufaktury Piłkarskiej.

To dla nas świetna okazja do promowania sportu wśród dzieci i młodzieży – mówi o turnieju piłkarskim Maja Muszyńska, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Przed turniejem zaplanowaliśmy gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy z udziałem znanych dolnośląskich zawodowych sportowców. Zapraszamy do naszej hali całe rodziny.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy drużynę artystów wesprą na boisku piłkarze Śląska Wrocław kapitan Piotr Celeban oraz Mariusz Pawelec. W Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji impreza rozpocznie się w piątek 5 stycznia o godz. 17.00

–  Od razu uznałem że jest to świetna inicjatywa – mówi Radek Bielecki. – Może piłkarsko nie wypadamy jakoś nadzwyczajnie, ale nie o to w tej zabawie chodzi. Po pierwsze pokazujemy młodym ludziom, że warto uprawiać sport, po drugie dokładamy swoją cegiełkę i pomagamy tym najbardziej bezbronnym dzieciom dotkniętym przez nieuleczalne choroby.

Szczytny cel

Tak jak w roku ubiegłym cały dochód z imprezy trafi do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przez trzy dni w obiektach sportowych będą kwestować jej wolontariusze.

– Artyści umówili się, że aby wyjść na kort każdy z nich będzie musiał wrzucić pieniądze do puszki naszych wolontariuszy, którzy będą obecni na kortach przez cały turniej – mówi Ada Kamińska, z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. – Cieszymy się, że to właśnie nasza fundacja jest wspierana przez takie osobowości filmu, kina, kabaretu czy teatru. Będziemy kwestować także wśród kibiców, którzy pojawią się na kortach i podczas turnieju piłkarskiego w Kobierzycach. W naszych stoiskach będzie można nabyć min. nasze koszulki i nowe piękne kalendarze. Wszystkie zebrane środki trafią do naszych kilkuset podopiecznych, których mamy pod swoją opieką na terenie całego Dolnego Śląska.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do tłumnego kibicowania. Jak zapewniają każdy będzie mógł w przerwach między meczami zrobić sobie zdjęcie lub zdobyć autograf od ulubionego artysty.

– Gwarantuję że poziom rywalizacji będzie wysoki – podkreśla Radek Bielecki. – Dlatego zapraszamy do śledzenia naszych zmagań na korcie i boisku piłkarskim oraz gorącego kibicowania. Myślę że co dla niektórych może być to spore zaskoczenie gdy zobaczy chociażby Karola Strasburgera z rakietą w ręku i w doskonałej kondycji.

 

Patronat medialny: Radio Wrocław, Radio Ram, , Gazeta Wrocławska, Polsat Sport, Telewizja ECHO 24

SPONSORZY I PARTNERZY:

BGŻ BNP Paribas, NEW BALANCE, ELEKTROTIM S.A., KOBIERZYCKI OŚRODEK KULTURY, AS DOM, RYBA TAXI, PUB KONTYNUACJA, BROWAR STU MOSTÓW, WINTERPOL, JAPAN Serwis, BABOR, BIO-KOSEMTYKA, BARTOLI, Drukarnia Osiedlowa, FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI, ORIENT PALACE,  MATCHPOINT Tennis & Sports club, FIZJOTERAPIA BOMBA, SKLEP SPORT BROSS, ZDROWIK.

 

Impreza współfinansowana jest z budżetu GMINY KOBIERZYCE

HARMONOGRAM TURNIEJU:

Zdjęcia:

01 – RADOSŁAW BIELECKI pomysłodawca i jeden z organizatorów turnieju, artysta wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka

fot. Archiwum PKO SCZECIN OPEN 2017

 

02 – WOJCIECH DĄBROWSKI, dyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia, jeden z organizatorów Halowych Mistrzostw Polski Artystów

Fot. Sławek Przerwa

 

03 – KRZYSZTOF HANKE, popularny „Bercik” z Kabaretu Rak, najstarszy uczestnik zawodów

Fot. Sławek Przerwa

 

04 – TOMASZ JACHIMEK – satyryk i od 13 lat komentator „Szkła kontraktowego” w TVN 24

Fot. Sławek Przerwa

 

05 – KAROL STRASBURGER, aktor i prezenter telewizyjny znany chociażby z teleturnieju

„Familiada”

Archiwum PKO SCZECIN OPEN 2017

 

06 – Najlepsza trójka ubiegłorocznego turnieju od lewej: Łukasz Pietsch (II miejsce – Kabaret Hrabi), Maurycy Polaski (ubiegłoroczny Mistrz Polski Artystów – Kabaret Pod Wyrwigroszem), Tomasz Jachimek (III miejsce)

Fot. Sławek Przerwa

 

07 – Pamiątkowa fotografia uczestników ubiegłorocznej edycji HMPA 2017

Fot. Sławek Przerwa