Newsletter

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie 20-22 maja 2016 podziękowania i relacja

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie 20-22 maja 2016 podziękowania i relacja

W dniach 20-22 maja na Hali Widowiskowo-Sportowej w Kobierzycach rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych U-13 w badmintonie.

Organizacji tych prestiżowych zawodów podjęło się Trans.eu Stowarzyszenie Klub Sportowy „Matchpoint” Ślęza. Z całej Polski do Gminy Kobierzyce przyjechało prawie 130 młodych badmintonistów, którzy podczas 3 dni turnieju walczyli o tytuły mistrzów Polski.

Zmagania rozpoczęły się w piątek, ale emocje sięgnęły zenitu w niedzielę, kiedy to najlepsi zmierzyli się ze sobą w finałach. Poziom był bardzo wysoki, a pojedynki zacięte i nieraz trzysetowe. W końcu jednak zostali wyłonieni zwycięzcy:

  • w grze singlowej Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) i Andrzej Niczyporuk (AZS UW),
  • w grze deblowej Julia Pająk/Julia Pajek (MKS Orlicz Suchedniów) i Jakub Maur/Szymon Ślepecki (LKS Technik Głubczyce)
  • w grze mieszanej Andrzej Niczyporuk (AZS UW)/Eliza Kwiatkowska (STB Energia Lubliniec).

Trans.eu SKS Matchpoint Ślęza reprezentowało dwóch zawodników – Jakub Gurgul i Filip Wierciński. Nasi chłopcy grali bardzo dobrze. Filip w grze singlowej

zakwalifikował się aż do ćwierćfinałów, gdzie musiał uznać wyższość przyszłego wicemistrza Polski. Kuba, niestety, musiał zrezygnować z turnieju już po pierwszym, trudnym meczu. Razem z Filipem w grze deblowej doszli jednak do ćwierćfinałów, przegrywając tam o włos w emocjonującym, trzysetowym pojedynku. Są to bardzo dobre wyniki, a zważając na młody wiek (13 lat) naszych zawodników, spodziewamy się kolejnych, jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, które pomogły w organizacji tych Mistrzostw:

  • Rodzicom i Trenerom, Zawodnikom oraz Sympatykom klubu Trans.eu Stowarzyszenie Klub Sportowy Matchpoint
  • Sponsorom i Partnerom Mistrzostw: Urzędowi Gminy Kobierzyce, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego, przedsiębiorstwom: Trans.eu, Elektrotim S.A., Wadex S.A. , Eltechma sp. z o.o., Biuro Inwestorskie Janusz Rybka

przygotowała:
Basia Drozdowska
zawodniczka Trans.eu SKS Matchpoint

Galeria: